توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  تحقیق تحلیل عاملی در فایل ورد (word) دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق تحلیل عاملی در فایل ورد (word)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تحقیق تحلیل عاملی در فایل ورد (word)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق تحلیل عاملی در فایل ورد (word) :

تحلیل عاملی اصطلاحی است كلی برای تعدادی از تكنیك های ریاضی و آماری مختلف اما مرتبط با هم به منظور تحقیق درباره ماهیت روابط بین متغیرهای یك مجموعه معین.

تحلیل عاملی از جمله روشهای چند متغیره است که در آن ،متغیرهای مستقل و وابسته مطرح نیست زیرا این روش جزء تکنیکهای هم وابسته محسوب میگردد و کلیه متغیرها نسبت به هم وابسته اند. مساله اساسی تعیین این مطلب است كه آیا تعداد زیادی متغیر اصلی را می توان به مجموعه کوچکتری از متغیرها ،با کمترین میزان ریزش اطلاعات تبدیل کرد؟

 بنیانهای اولیه تحلیل عاملی:

نخستین كار درباره تحلیل عاملی حدود 100 سال پیش توسط روانشناسی به نام چارلز اسپیرمن (1940) صورت گرفت، كه به گونه كلی « پدر» این روش شناخته شده است. بعد از او كارل پیرسن (1901)، روش «محورهای اصلی» را پیشنهاد كرد و هتلینگ (1933) آن را به گونه كاملتری توسعه داد

بسیاری از كارهای نخستین در تحلیل عاملی، یعنی در طول سال های 1900 تا 1930، به كاربرد مدل اسپیرمن در بسیاری از مسایل عملی و بررسی شرایط مناسب برای استفاده از آن مدل اختصاص یافته است. در طول این دوره، علاوه بر خود اسپیرمن، دانشمندان دیگری مانند سیریل برت، كارل هلیزینگر، ترومن كلی، كارل پیرسن و گادفری تامسون، كمك های شایانی به ادبیات تحلیل عاملی كرده اند.

امروزه، روش تحلیل عاملی از جمله تکنیک های تحلیل آماری است که در سطح وسیعی از شاخه های علوم مانند روانشناسی ،جامعه شناسی، مدیریت، جغرافیا ،برنامه ریزی شهری و... استفاده میشود.

در اوایل سال 1930، آشكار شد كه مدل تك عاملی عمومی اسپیرمن برای توصیف روابط بین متغیرهای یك مجموعه همیشه كافی نیست.

ترستون احتمالا برجسته ترین تحلیلگر عاملی نوین بوده و نفوذ قابل ملاحظه ای در توسعه این روش از سال های 1930 تا كنون داشته است.

كارهای اولیه در تحلیل عاملی  كه توسط دانشمندان یاد شده انجام گرفته ، بیشتر توجیه نظری دارد، هر چند هیچ یك از آن ها آماده برای آزمون های آماری فرضیه های خاص درباره ساختارهای عاملی مجموعه های معینی از متغیرها نبوده است. اما، وقتی كامپیوترهای پر سرعت در اختیار قرار گرفت در اواسط تا اواخر سال های 1950، حركتی از تئوری گرائی به سوی آنچه تحلیل عاملی اكتشافی نامیده می شود، به وجود آمد. این حركت به گونه آشكار از طریق تئوری عامل مشترك ترستون تشویق، و از طریق فرمول بندی عمومی هتلینگ (1993)، درباره عملیات ریاضی مولفه های اصلی كه قبل از آن به دلیل محاسبات فوق العاده پیچیده و پرزحمت آن ، به كار نرفته بود تسهیل شد. چنین به نظر می رسد كه در طول سال های 1950 و 1960، تقریبا هر كس، هر چیزی را تحلیل عاملی می كرده است، به این امید كه روابط پیچیده ظاهری بین متغیرهای یك مجموعه را می توان ساده كرد و به گونه ساده تری تفسیر نمود (لیندمن و همكاران، 1980). در طول این دوره همچنین تعداد روشهای تحلیل عاملی با ابداع تحلیل تصویر (گاتمن، 1953)، تحلیل عاملی بنیادی (رائو، 1955 و هریس، 1962)، تحلیل عاملی آلفا (كیسر و كافری، 1965) و روش كمترین پس ماند (هامن و جونز، 1966)، به گونه قابل توجهی توسعه یافت. با این وجود، روشهای تحلیل اكتشافی نتوانست آن گونه كه انتظار می رفت، كمك موثری برای آزمون و پالایش تئوری روان شناختی باشد.

مقاله هتلینگ (1933) درباره تحلیل مولفه های اصلی نخستین كمك قابل توجه یك آماردان را به تحلیل عاملی معرفی كرد، و این وضعیت تا موقعی ادامه داشت كه مقاله لاولی (1940) درباره روش بیشینه احتمال (ML) منتشر شد. لاولی نشان داد كه تحلیل عاملی می تواند به عنوان یك تكنیك آماری جالب در بسیاری از موقعیت های پژوهشی كاربرد داشته باشد.

 درك مفهومی تحلیل عاملی و كاربرد آن

بنا بر آنچه گفته شد، تحلیل عاملی تكنیكی است كه كاهش تعداد زیادی از متغیرهای وابسته به هم را به صورت تعداد كوچكتری از ابعاد پنهان یا مكنون (عاملها) امكان پذیر می سازد بطوریکه در آن کمترین میزان گم شدن اطلاعات وجود داشته باشد. هدف اصلی آن، خلاصه کردن داده هاست.این روش به بررسی همبستگی درونی تعداد زیادی از متغیرها می پردازد و در نهایت آنها را در قالب عاملهای عمومی محدودی دسته بندی و تبیین میکند. بنابراین ارزش تحلیل عاملی این است كه طرح سازمانی مفیدی به دست می دهد كه می توان آن را برای تفسیر انبوهی از رفتار با بیشترین صرفه جویی در سازه های تبیین كننده، به كار برد.

تحلیل عاملی ،برخلاف رگرسیون چندگانه ،تحلیل تشخیصی یا همبستگی کانونی (که در آنها تعداد زیادی متغیر مستقل و یک یا چند متغیر وابسته وجود دارد)روشی هم وابسته است که در آن کلیه متغیرها به صورت همزمان مد نظر قرار میگیرند.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 cpro.ir