توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

کارآفرینی کارگاه موزائیک سازی در فایل ورد (word) دارای 40 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد کارآفرینی کارگاه موزائیک سازی در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز سی پرو ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي کارآفرینی کارگاه موزائیک سازی در فایل ورد (word)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن کارآفرینی کارگاه موزائیک سازی در فایل ورد (word) :

کارآفرینی کارگاه موزائیک سازی در فایل ورد (word) در 35 صفحه ورد قابل ویرایش


مقدمه...........................................................................2

اهمیت کار موزائیک سازی.................................................3

بخش اول(شروع به کار)..................................................4

آموزش در موزائیک سازی.................................................5

بخش دوم(هزینه ها وسود خالص.........................................7

میزان تولید در ماه.........................................................8

سود خالص خالص...........................................................9

بخش سوم(کار های جنبی در کارگاه موزائیک سازی................10

بخش چهارم(ضمائم) ......................................................12

نکته های مهم و قابل توجه.............................................14

بخش پنجم(نمودار ها).....................................................15

بخش ششم(عکس ها).....................................................20

مراجع و منابع..............................................................33

تقدیروتشکر.................................................................34
مقدمه

برو کا ر میکن مگو چیست کار که سرمایه جاودانی ست کار

با توجه به شرایط کنونی جامعه ی اسلامی ایران که تهدیدها علیه کشور ما روز به روز در حال افزایش است مساله کارآفرینی وتولید تمام اجناس مصرفی در داخل کشور از اهمیت زیادی برخوردار است و به طوری کلی اگر کار آفرینی در کشوری مورد توجه قرار گیرد،نرخ بیکاری وفقر به صورت قابل توجهی کاهش خواهد یافت واین نشانگر اهمیت کارآفرینی است.

هدف از کار آفرینی ایجاد اشتغال وپیدا کردن کار مناسبی از نظر درآمد، پیشرفت روز افزون ومستمر،وبه دست آوردن رضایت شغلی می باشد. اگر ما شغل مناسبی را پیدا کنیم که به آن علا قه داریم ودرآمد مناسب، اشتغالزایی وپیشرفت درآن باشد مسلماَ بهترین شغل را پیدا کرده ایم.من هم با توجه به وضع حاضر شغل های زیر را مورد بررسی قرار دادم وشغل موزائیک سازی را به عنوان شغل آینده خودم انتخاب کردم:

1- شغل آرایشگری که علاوه بر اینکه درآمدش برایم راضی کننده نبود،اشتغالزایی هم نمی کرد.

2- پیتزا فروشی که به دلیل نداشتن علاقه،مورد تأیید من قرار نگرفت.

3- تعمیر ماشین های سنگین: در این شغل من متوجه شدم بر خلاف تصوراتم کاری است که بارو حیات وشغل ایده ال من سازگار نداردوعلاوه بر سود معقولش نمی توانم درآن موفق با شم.

4- پرورش صیفی جات گلخانه ای: در این شغل که به آن هم علاقه داشتم وسود معقولی هم داردبه چند نکته ی اساسی پرداختم: اول اینکه یک فرد کشاورزباید ریسک بالایی داشته باشد چون که ممکن است محصول با نزول قیمت مواجه شودوکشاورز که متحمل هزینه های ساخت گلخانه شده با ضرر ودر بعضی موارد با خسران روبه رو می شود، مطلب دوم این بود که یک کشاورز از ابتدا تا انتها باید از تخصص خود در پرورش گیاهان حساس مثل گوجه فرنگی وخیار استفاده کند و من چون تحصص وآموزشی نداشتم از این شغل صرف نظر کردم.

5- شغل بعدی که مورد بررسی وتحلیل قرار دادم،تولیدی موزائیک بود. با بررسی وتحلیل کلی به این نتیجه رسیدم که موزائیک سازی با روحیات من سازگار است. پس از بررسی های بیشتر فهمیدم که احداث یک کارگاه از لحاظ مالی به بودجه ی زیادی نیاز دارد وبه همین دلیل پیش یک تولید کننده ِ موزائیک رفتم وفهمیدم با وام وبا کمترین ریسک می توان یک کارگاه راه اندازی کرد ودر عین سود دهی معقول برای چند نفر هم اشتغالزایی داشته باشم.پس با توکل بر خدای متعال تصمیم به راه اندازی کارگاه وانتخاب این شغل گرفتم وبه این نتیجه رسیدم که با توجه به حمایت دولت در امر اشغال زایی وآموزش های فنی وحرفه ای با کمی تلاش وجدییت می توان به درآمد معقول وحتی کارآفرینی دست پیدا کرد.که هرچه کار گسترده تر باشد مسلماَ خواهان اراده قوی تر وسرمایه ی بیشتری است که درآمد بیشتر وبهتری را به دنبال خواهد داشت.اهمیت کار موزائیک سازی

با توجه به نیاز مبرم وروز افزون جامعه به ساخت وسازو مسکن وزیاد شدن مسکن سازی طبیعی است که نیاز به مصالح ساختمانی افزایش پیدا می کند.

موزائیک هم به عنوان یکی از مصالح ساختمانی به عنوان پوشاننده ی کف اتاق ها طبیعی است که مصرفی روز افزون داشته باشدوباقیمت ارزان خود نسبت به سایر کف پوش ها مثل گرانیت از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.

با توجه به این نیاز جامعه موزائیک های تولید شده در موزائیک سازی ها هیچ وقت به صورت انباردر کارگاهها نمی مانندوهمیشه بلافاصله پس از تولید به فروش می رسند.ازآنجا که فروش بالا برابر است باسود بیشتر،لذا موزائیک سازان سود معقول وخوبی دارند وبه همین دلیل کمتر باضرر مواجه می شوند.

من هم با توجه به اطلاعاتی که از قبل داشتم واطلاعاتی که پس از تحقیق بدست آوردم،به این نتیجه رسیدم که موزائیک سازی می تواند شغل مطمئن برای من باشد وآینده ای روشن را برای من بهمراه داشته باشد.آموزش موزائیک سازی

برای آموزش دیدن باید در یک کارگاه موزائیک سازی به مدت حداقل یک ماه به طور تجربی آموزش دید بعد از آموزش دیدن برای گرفتن مدرک فنی حرفه ای باید به آموزشگاه مجاز فنی وحرفه ای مراجعه کرده وبعداز امتحان دادن وارزیابی توسط کارشناسان مدرک فنی حرفه ای دریافت کنیم.بعد از گرفتن گواهینامه ی آموزش به اتحادیه ی صنف موزائیک سازان مراجعه نموده ونسبت به اخذ پروانه کسب ومجوز تولید اقدام کنیم.

دریافت زمین

پس از دریافت مجوز، جهت احداث تولیدی به اداره کاروامور اجتماعی مراجعه کرده وجهت دریافت زمین وکارآفرینی اقدام می کنیم برای این کار نامه ای به شرح زیر می نویسیم:

ریاست محترم اداره ی کار وامور اجتماعی

سلام علیکم.احتراماَ به استحضار می رساند اینجانب حسین ایمانی با توجه به شرایط لازم که آموزش می باشد وهمچنین نیاز جامعه از این اداره ی محترم خواستار مساعدت وهمکاری برای دریافت زمین جهت احداث یک واحد موزائیک سازی می باشم لطفاَ پیگیری های لازم را انجام فرمایید.

با تشکر امضا

پس از پیگیری های لازم توسط اداره کار، پرونده کار آفرین به اداره ی منابع طبیعی یا شهرداری جهت گرفتن زمین در یکی از شهرک های صنعتی شهرستان مورد نظر ارجاع می شود. زمین مذکور که توسط شهرداری یا اداره منابع طبیعی به کارآفرین تحویل خواهد شد باید از 700 متر کمتر نباشد تا احداث کارگاه به مشکل بر نخورد.

وام اشتغال زایی

بعد از تحویل زمین به کارآفرین،از طرف اداره کار وامور اجتماعی به ازای هر نفر اشتغالزایی مبلغ 000/000/10 تومان وام به کارآفرین تحویل می شود. اگر ما برای کارگاه خود به 5 نفر کارگر نیاز داشته باشیم وآنها را معرفی کنیم پس از مدتی می توانیم مبلغ 000/000/50 تومان وام دریافت کنیم .

ساختمان کارگاه

ساختمان یک کارگاه موزائیک سازی باید دارای یک سالن به مساحت حداقل 200متر ومحوطه ای جهت مصالح اولیه وانبار موزائیک به مساحت 500 متر باشد. این ساختمان باید دارای درب ورودی بزرگی باشد تا ماشین های بزرگ وسنگین بتوانند از آن رد شوند. برای احداث این ساختمان چیزی حدود 25000000تومان تومان هزینه لازم است.

لازم به ذکر است که ارتفاع سقف تا کف کارگاه باید کمتر از 5/3 متر نباشد.

دستگاههای مورد نیاز

جهت راه اندازی این کارگاه حداقل به دو دستگاه نیاز داریم که دستگاه اول دستگاه پرس موزائیک است که موزائیک را تولید می کند.با این دستگاه 4 نفر کار می کنند وقیمت خرید این دستگاه حداقل 000/000/5 می باشد . این دستگاه از یک جک و یک جعبه که سه پیستون در داخل آن می باشد تشکیل شده است . همچنین یک الکتروموتر که پیستون ها را به حرکت در می آورد وبدین وسیله روغن را پمپاژ می کند این دستگاه همچنین دارای یک شیر گردان است که وظیفه آن قطع ووصل جریان روغن می باشدکه با باز شدن شیر، روغن به داخل جک رفته واقدام به بالا آمدن صفحه ی پرس مواد می نماید . با بسته شدن شیر ،پرس به پائین می آید وبرای تکرار عمل آماده می شود.

دستگاه دوم دستگاه ساب است که وظیفه آن صاف وصیقل دادن سطح موزائیک است . این دستگاه ازدو قسمت نوار نقاله وسنگ های ساب تشکیل شده است ودارای 4 الکتروموتور می باشد. که یکی از الکتروموتور ها در قسمت زیرین دستگاه نصب شده ووظیفه آن حرکت دادن نوار نقاله می باشد. سه الکتروموتر دیگر هر کدام حرکت دادن یک سنگ ساب را بر عهده دارند. دستگاه بدین صورت کار می کند که موزائیک های پرس شده روی نوار نقاله قرار می گیرند وبا عبور از زیر سنگ های ساب که عبارتند از: سنگ اول که الماس نامیده می شود،سنگ دوم که 2صفر(سمباده صفر) نامیده می شود وسنگ سوم که اسید ساب نامیده می شود؛ صاف وصیقل می شوند. قیمت این دستگاه حدود000/000/12تومان می باشد این دستگاه طرح های مختلفی دارد که تعداد کله های ساب در بعضی از انواع آن به 8 عدد هم می رسند.با افزوده شدن هر کله ساب قیمت دستگاه افزایش می یابد.

ابعاد قالب ودر نتیجه موزائیک

قالب هایی که موزائیک در آن قالبگیری می شوددر ابعاد 30*30 ،40*40،20*40 و33*33 می باشد.

تعداد موزائیک در هر متر مربع

هر متر موزائیک دارای 11عدد موزائیک با ابعاد30*30 می باشد وهر متر موزائیک دارای 6عدد با ابعاد40*40 می باشد وهر9عدد موزائیک با ابعاد33*33 یک متر را تشکیل می دهند. لازم به ذکر است که بیشتر تولیدی های موزائیک بیشتر موزائیک 30*30 تولید می کنند.

وزن موزائیک

وزن هر موزائیک خام 7 کیلو گرم است.

مصالح مورد نیاز جهت تولید یک عدد موزائیک به ابعاد30*30

برای رویه موزائیک:1)پودر سنگ5/1 کیلو 2)1 کیلو گرم 3) سیمان 1 کیلو گرم

برای پشت موزائیک :1)ماسه:5/2 کیلو گرم 2) سیمان 1کیلوگرم

میزان تولید در روز وهزینه مصالح در هر روز وماه

میزان تولید موزائیک در روز در کارگاهی با مشخصات ذکر شده، 80 متر می باشد که در روز نیاز به حدوداَ:

1) یک تن سیمان فله به قیمت 45000 تومان

2) یک تن پودر سنگ وریگ به قیمت14000 تومان

3) یک تن ماسه با کرایه به قیمت 5000 تومان

دارد که مصالح مصرفی برای تولید موزائیک در یک کار گاه به طور متوسط روزانه64000تومان می باشد و در ماه با احتساب میانگین تولید 24 روز 1470000 هزینه دارد.

دستمزد کار گران

دستمزد کار گران برای تولید یک متر مربع موزائیک 450 تومان است که در دروز جهت تولید 80 متر موزائیک، 36000 تومان هزینه دارد در هر ماه هزینه های کارگری برای 24 روز مبلغ 864000 تومان می باشد بر اساس قانون اداره کار دستمزد کارگران در روزهای جمعه باید به طور کامل توسط کار فرمایان پرداخت شود.

پس دستمزد کار گران در ماه 964000=864000+100000 می باشد.

هزینه خرید لار

لار موادی است که با گازوئیل مخلوط می شود وصفحه موزائیک(قالب) را باآن چرب می کنند تا موزائیک به قالب نچسبند ودر ماه 10000 تومان هزینه در بر دارد.

هزینه آب و برق وگاز

هزینه آب مصرفی برای خیساندن موزائیک وتهیه مواد قالب گیری 15000 تومان،هزینه برق مصرفی(برق 3 فاز) 25000 وهزینه تلفن10000 تومان می باشد که جمعاَمبلغ50000 تومان صرف این امور می شود.

هزینه بیمه کار گران

پول بیمه کارگران برای هر نفر 25000 تومان می باشد که کل حق بیمه 5 کارگر 100000 تومان در ماه می شود.

جمع هزینه های جاری کارگاه در یک ماه

کل هزینه های جاری کارگاه 000/580/2 تومان می باشد.

فروش موزائیک دریک ماه

فروش موزائیک در یک ماه اینگونه به دست می آید که اگر ما روزی 168000 تومان تولید داشته باشیم در یک ماه (24 روز) فروش ما مبلغ 000/032/4 تومان خواهد بود. اگر هزینه های جاری از آن کم شود ما مبلغ 1452000 تومان سود خواهیم داشت.

هزینه های قسط که باید از محل سود خالص پرداخت شوند:

1) پول زمین خریداری شده000/920/7 تومان می باشد که باز پرداخت سود زمین سالی 000/584/1 تومان است.به عباریت دیگر هر ماه 000/132 می باشد.

2) سود وام برداشتی (اشتغال زایی ) 4درصد است که باید در مدت 10سال،مبلغ وام خودرا که 000/000/50 تومان است، 000/000/70 تومان باز پرداخت داشته باشیم.که درماه باید000/600 تومان باز پرداخت داشته باشیم.

3) هزینه تعمیرات ونگهداری کارگاه به طور متوسط 000/100 تومان در ماه باشد که جمع این هزینه ها(قسط زمین،وام وهزینه های تعمیرات) 000/832 تومان می باشد.

سود خالص خالص:

سود خالص کارگاه از ماه اول تاسیس 000/620 تومان می باشد. نکته قابل توجه این است که علاوه بر سود مناسب واشتغالزایی برای 5 نفر زمین وکارگاه ودستگاه ها هم برای کارآفرین باقی می ماند.

((نکته های مهم وقابل توجه))1) کلیه ارقام واعداد این تحقیق کاملاَ دقیق ومستند است واز نظر علمی با مشکل رو به رو نخواهد شد.

2) درصد ریسک برای این طرح طبق بررسی های انجام شده توسط کارشناسان با شرایط کنونی جامعه تنها 10/0 است.

3) کار فرما باید حداقل15 ساعت از وقت خودرا در شبانه روز صرف امور کارگاه کند وبه رفع مشکلات وکم وکسری های کارگاه بپردازد.

4) موزائیک های ساخته شده پس از پرس حداقل 16روز خشک شوند وبعد ازآن به مرحله ساب بروند .هرچه موزائیک ها بیشتر بمانند استحکام بیشتری پیدا می کنند. مدت زمانی که موزائیک ها باید آب بخورند7روز ودر هر روز 2دوبار می باشد.

5) دستگاه های مورد استفاده در کارگاه با برق سه فاز کار می کنند.

6) در مرحله ساب بین لایه رویی وپشتی موزائیک مقداری سیمان سفید (هم برای محکم شدن وهم برای گرفتن آب اضافه قالب) اضافه می کنند.

7) سیمان فله ای که برای کار گاه لازم است توسط تانکر آورده می شود ودر سیلو یا انبار به وسیله پمپ باد از تانکر خارج می شود.

8) وسایل ایمنی برای کارگران یک موزائیک سازی در هنگام کار لازم است عبارتند از :دستکش وکفش محکم ،گوشی برای جلو گیری از آسیب دیدن گوش وعینک برای محافظت چشم ها برای فردی که بروی دستگاه ساب کار می کند.

9) بارگیری موزائیک ها و کفپوش ها به وسیله دست وتماماَ توسط کارگران انجام می شود.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,

آخرین مطالب وبلاگ

نظرات مشتریان

سلام و خسنه نباشید اول بگم که سایت خوب و جامع و با امکانات خیلی خوبی دارید.. مهمتر اینکه کاربر رو بعد از خریدش رها نمیکنید و واقعا پاسخگو هستید. موفق باشید ممنون. امیر

Copyright © 2014 cpro.ir